Kaip jūs galite prisidėti prie žuvų tyrimų Lietuvoje ir pasaulyje?
1. Registruojant žvejybą, nors apytiksliai nurodykite sugautas žuvis ir jų kiekį. Naudojant šiuos duomenis galėsime apskaičiuoti kiek ir kokių žuvų vidutiniškai sugaunama per vieną žvejybą. Tai leis teikti geresnes rekomendacijos dėl valdymo priemonių (įžuvinimai, taisyklės).
2. Jūsų pateikta informacija apie žuvų dydžius yra ypač svarbi. Žvejai žino, kad sveikoje ir gausioje žuvų populiacijoje yra daug didelių žuvų. Moksliniai įrankiai ne visada tiksliai atspindi didžiausių žuvų gausumą, o be to daugumoje mažesnių ežerų ir upių moksliniai tyrimai atliekami retai arba niekada. Žvejų pateikta informacija apie sugaunamų žuvų dydžius gali daug pasakyti apie žuvų populiacijų būklę.
3. Registruojant retas ar nematytas žuvis galite padėti daugiau sužinoti apie retesnių Lietuvos žuvų būklę, padėti užkirsti kelią naujų, invazinių rūšių plitimui.
4. Pastebėjus keistai besielgiančią žuvį (pvz., negaluojantys unguriai karštomis vasaros dienomis išplaukia į kelių centimetrų gylį), galėsite ją nufotografuoti, aprašyti situaciją ir ši informacija greičiau pasieks specialistus. Taip pat galėsite registruoti žuvų dusimo ar kritimo atvejus.
5. Gamtos tyrimų centro mokslininkai rengia dirbtiniu intelektu paremtus algoritmus, kurie padės nustatyti žuvies rūšį ir dydį vien iš nuotraukos. Tokie algoritmai padėtų greitai ir lengvai surinkti informaciją apie Lietuvoje, Europoje ar net visame pasaulyje sugaunamas žuvis. Registruodami žuvis ir jų dydžius, padėsite surinkti duomenis dirbtinio intelekto algoritmų apmokymui.