FishSizeProject programėlė ir duomenų apsauga
Visi duomenys surinkti šios programėlės dėka bus naudojami tik moksliniams tyrimams. Tyrimai bus atliekami tik su anoniminiais duomenimis. Jūsų įrašai gali padėti įvertinti žuvų populiacijų būklę, jų dydžių ir gausumo pokyčius, naujas ar invazines rūšis, žuvų ligų plitimą. Šie duomenys leis parengti geresnes rekomendacijas apie žuvų populiacijų apsaugą, įžuvinimus ir žvejybos taisykles. FishSizeProject programėlėje surinkti duomenys niekada nebus naudojami komerciniams tikslams. Gamtos tyrimų centras gali dalintis anoniminiais programėlės duomenimis su kitomis mokslinių tyrimų institucijomis.
Vartotojo vardas ir elektroninio pašto adresas
Tam kad naudotis programėle, Jūs turite susikurti savo asmeninę paskyrą. Susikūrus paskyrą vartotojo vardas ir elektroninis paštas bus išsaugomi programėlės duomenų bazėje. Vartotojo vardas ir el. paštas niekada nebus naudojami moksliniams tyrimams. Jūsų elektroninis paštas bus naudojamas tam kad atsiųsti programėlės prisijungimo detales, jungiantis pirmą kartą arba pamiršus slaptažodį. Taip pat šiuo el. pašto adresu atsiųsime retus (kartą per 2-4 mėnesius) elektroninius laiškus apie programėlės atnaujinimą, Jūsų duomenimis pagrįstus tyrimus ar žvejybos taisyklių pasikeitimus. Jūs visada galėsite šios komunikacijos atsisakyti.

Registruodami savo laimikius ar pastebėjimus, Jūs galite rinktis ar norite juos skelbti viešame kitiems programėlės naudotojams matomame puslapyje, ar laikyti tik savo asmeninėje paskyroje. Paviešinus laimikį ar pastebėjimą, prie jo bus matomas jūsų vartotojo vardas, apytikslė stebėjimo vieta, jei ją nurodėte (pvz. Neris), stebėjimo data ir metodas. Paviešintą laimikio informaciją visada galima pašalinti, antrą kartą paspaudus mygtuką „dalytis“. Tuomet įrašas pašalinamas iš viešo programėlės puslapio ir lieka matomas tik Jums.

Lokacijos duomenys ir nuotraukos
Tam kad registruoti žvejybą, laimikį ar pastebėjimą, Jūs pirmiausiai turite pateikti nuotrauką. Nuotrauka reikalinga tam, kad galima būtų patikrinti įrašus moksliniams tyrimams (pvz. ar teisingai nustatyta rūšis). Nuotraukos taip pat bus naudojamos dirbtinio intelekto algoritmams. Programėlėje pateiktos nuotraukos bus saugomos programėlės duomenų bazėje. Su nuotrauka susieti lokacijos duomenys (jei tokie yra) padės automatiškai nustatyti stebėjimo ar žvejybos vietą. Jei su nuotrauka susietų duomenų nėra, arba nuotrauka daryta kitoje vietoje nei registruotas stebėjimas, Jūs galite keisti lokacijos duomenis. Lokacijos duomenys yra privalomi tam kad išsaugoti įrašą. Išsaugojus įrašą, galutiniai nurodyti lokacijos duomenys bus išsaugoti programėlės duomenų bazėje.

Įrašų ar paskyros keitimas ar šalinimas
FishSizeProject programėlės vartotojai gali taisyti ar šalinti savo įrašus per du mėnesius nuo įrašo pateikimo. Po to laiko įrašas bus išsaugotas nuolatinėje duomenų bazėje ir toliau jo taisyti nebus galima. Tai reikalinga siekiant užtikrinti duomenų naudojimą moksliniams tyrimams, kadangi atlikus duomenų analizę, pradinių duomenų pakeitimas turėtų įtakos galutiniams rezultatams. Jūs galite bet kuriuo metu ištrinti savo paskyrą ir visus asmeninius duomenis. Tai galima padaryti vartotojo profilio puslapyje. Jums panaikinus savo paskyrą, visi asmeniniai duomenys bus ištrinti, o nuasmeninti laimikių duomenys bus palikti ir naudojami moksliniams tyrimams. Jei ištrynus paskyrą Jūs po kurio laiko nuspręsite vėl susikurti naują paskyrą, FishSizeProject neturės galimybės susieti Jūsų senus nuasmenintus duomenys apie laimikius ir pastebėjimus su nauja paskyra.

Kaip su mumis susisiekti
Jei turite klausimų apie duomenų vartojimą ar programėlę, susisiekite su mumis adresu
Gamtos tyrimų centras
Akademijos g. 2, Vilnius, Lietuva
lydekaipaliepus@gamtc.lt

Lydekai paliepus

Gamtos tyrimų centras
Akademijos g. 2, LT-08412, Vilnius
Top menu-circlecross-circle